SZKLARSKA PORĘBA
SKI ARENA SZRENICA
ul. Turystyczna

SPORT VILLAGE

BAZA Bike Adventure

SZKLARSKA PORĘBA zaprasza na :
BIKE WEEK  festiwal rowerowy  – BIKE ADVENTURE

Mirosław Graf

Burmistrz Szklarskiej Poręby


Bardzo cieszy mnie fakt, że tak duże zawody rowerowe znalazły swoje miejsce w Szklarskiej Porębie. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich rowerzystów.
Do zobaczenia na trasach!

czytaj więcej …

Z jednej strony otoczona Karkonoszami, z drugiej Górami Izerskimi. Malownicza, tajemnicza, pełna aktywnych form wypoczynku. Taka jest Szklarska Poręba – miasto Ducha Gór. Tu na gości czekają setki kilometrów tras spacerowych i rowerowych, zapierające dech w piersiach panoramy, osobliwości przyrody, zabytki i muzea, naukowe ciekawostki, minerały dla poszukiwaczy skarbów, jedyne w swym rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe. I krystalicznie czyste powietrze!

Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska. Tutejsze warunki można porównać do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Częste wiatry przy specyficznym ukształtowaniu terenu często wymieniają powietrze. Dzięki temu jest czyste, a otoczenie lasów i licznych potoków sprawia, że także nasycone korzystnymi dla człowieka aerozolami. Rozrzedzone powietrze stymuluje przyrost czerwonych krwinek (hemoglobiny), a to znów dobrze wpływa na kondycję i wytrzymałość – niezwykle przydatną na długich dystansach biegowych.

Góry Izerskie pokrywają młode lasy, a oplata gęsta sieć dróg leśnych. Świetnie się nadają do jeżdżenia rowerem. Zadowoleni są z nich wyczynowcy, ale przede wszystkim rodzice z dziećmi. Trasy bowiem mają małe przewyższenia i oferują widoki na sąsiednie Karkonosze oraz lokalne łąki górskie przypominające krajobrazy Norwegii. Otwarty w 2019 r. singel track – kręta, miejscami trudna, widokowa i bardzo atrakcyjna nowa trasa rowerowa, wraz z sąsiednimi systemami tras tego typu, zapewnia złaknionym wrażeń podwyższenie poziomu adrenaliny.

Zapleczem są wypożyczalnie rowerów, punkty serwisowe i sklepy z akcesoriami rowerowymi w mieście, a schroniska zapewniające wyżywienie i noclegi oraz miejsca odpoczynkowe – w górskich lasach.

Rowerowa Kraina:

  • 450 km dróg rowerowych
  • 20 oznakowanych tras
  • 8-50 km – długość pojedynczych tras
  • 8 km – najdłuższy zjazd
  • 1150 m n.p.m. – najwyższy punkt na trasach

Zima trasy rowerowe zamieniają się w trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

emtb.pl

Apple Store

Google Play