Izery i Karkonosze na jednym widelcu.

Bike Adventure 2018 machina ruszyła!
13 grudnia 2017
PASTA PARTY 2018 – nowe menu
21 czerwca 2018
Bike Adventure 2018 machina ruszyła!
13 grudnia 2017
PASTA PARTY 2018 – nowe menu
21 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

To już naprawdę za chwilę - tegoroczna edycja etapówki Bike Adventure ruszy 30 czerwca, a lista startowa zostanie zamknięta 10 czerwca.

Limit zgłoszeń został już co prawda przekroczony, ale w ciągu kilku najbliższych dni wciąż jeszcze można sobie zapewnić start w tych zawodach. Po 10 czerwca ! już takiej możliwości nie będzie.

Cztery dni ścigania i wyciągania z karkonoskich i izerskich tras tego co w MTB najlepsze. Wyścigi etapowe rządzą się swoimi własnymi prawami, tu zawody nie kończą się na mecie, tu dopiero się zaczynają, bo następnego dnia znów trzeba wstać, doprowadzić siebie i rower do stanu kolarskiej używalności i ponownie stanąć na starcie. W przypadku Bike Adventure trzeba stanąć na starcie cztery razy. Wszystko musi zagrać i wszystko musi do siebie pasować. Kontuzja, defekt sprzętu, pogoda – to wszystko może zniweczyć startowe plany i brutalnie wyrzucić kogoś z wyścigu.

Dwa pierwsze etapy wiodą przez Góry Izerskie i tradycyjnie już zawodnicy wyjeżdżają poza utarte izerskie szlaki. Czeka Grzbiet Kamieniecki, po którym wiodą trasy etapu pierwszego, a później oczywiście również Grzbiet Wysoki i najbardziej znane oraz popularne izerskie zakątki. Dwa ostatnie dni to trasy w Karkonoszach. Bazą zawodów ponownie będzie Szklarska Poręba. Zawodnicy i zawodniczki ścigać się będą na dwóch dystansach. Dystans PRO to zawsze ponad 60 km (z wyjątkiem ostatniego etapu) i przewyższenia w granicach 2000 m. Krótszy FUN to szansa dla tych, którzy nie chcą katować się codziennym maratonem – tu do przejechania będzie maksimum 30 km dziennie.

W tym roku Bike Adventure to także wyścig z kategorią S2 wpisany do kalendarza UCI. Pojawi się więc sporo dobrych licencjonowanych zawodników z zagranicy, a czołówka polskich maratończyków również ostrzy sobie zęby na walkę o zwycięstwo w tym wyścigu. Niezależnie od rywalizacji pod szyldem UCI na dystansie PRO, uczestnicy walczyć będą o zwycięstwa etapowe, w kategoriach indywidualnych i w parach. Na mecie czwartego etapu czeka klasyfikacja generalna, nagrody, pamiątkowe medale… Ale najpierw trzeba tam dotrzeć.

Na liście startowej mamy już uczestników z Niemiec, Holandii, Danii, Rosji, Słowacji, Francji, Ukrainy, Estonii, Szwajcarii, USA, Hiszpanii, a nawet Japonii.

Wśród atrakcji, które czekają na zawodników będzie m.in. strefa regeneracji i serwis rowerowy.

Start pierwszego etapu w sobotę, 30 czerwca o godz. 11:00 z parkingów powyżej Ski Areny Szrenica na ul. Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

To tak naprawdę dopiero początek kolarskiej inwazji na Szklarską

Bike Adventure zakończy się 3 lipca, a już w sobotę 7 lipca odbędzie się w Szklarskiej Porębie wyjątkowa edycja cyklu Bike Maraton – Ultra Bike Maraton z dystansem GIGA o długości 101 km. To oczywiście też nie wszystko, bo w niedzielę do walki na izerskich drogach staną szosowcy – Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie będzie kolejną odsłoną cyklu Via Dolny Śląsk.

Bike Adventure 2018 – 30 czerwca – 3 lipca
Szklarska Poręba.