Bike Adventure 2018 machina ruszyła!

SMAK ZWYCIĘSTWA!
1 grudnia 2017
Izery i Karkonosze na jednym widelcu.
4 czerwca 2018
SMAK ZWYCIĘSTWA!
1 grudnia 2017
Izery i Karkonosze na jednym widelcu.
4 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Zadomowiona w Karkonoszach i Górach Izerskich etapówka  odbędzie się w dniach 30.06 – 3.07.2018, oczywiście w Szklarskiej Porębie. Każdy poprzedni rok i każda poprzednia edycja Bike Adventure przynosiła zmiany i modyfikacje, a wyścig  zyskał już nie tylko zupełnie nowe oblicze, ale również nową markę, czego efektem jest wciąż rosnąca frekwencja, ograniczana już od pewnego czasu wprowadzeniem limitu uczestników, coraz większa ilość zawodników zagranicznych i entuzjastyczne recenzje tych, którzy stanęli na starcie i dojechali do mety wyścigu. Bike Adventure przyciąga co roku setki żądnych przygód górali z kilkunastu krajów, ale również topowych zawodników, ceniących czysto sportowe elementy tej imprezy. Dwa dystanse do wyboru to również szansa i możliwość dopasowania własnych oczekiwań i możliwości do tego co wyścig ma w ofercie. Bike Adventure to również możliwość złapania oddechu od wypełniającego kolejny sezon Bike Maratonu i przejechania zupełnie nowego, innego wyścigu.  I dla uczestników, i organizatorów to kapitalna przygoda i spore wyzwanie – na pewno warte tego aby te cztery dni wspólnie w Szklarskiej Porębie spędzić.

Bike Adventure 2018 zagości także w kalendarzu UCI XCS z kategorią S2, co powinno przyciągnąć kolejną grupę zawodników spoza Polski. Ci najlepsi powinni się pojawić ze względu na nagrody, prestiż i klasę sportową, ale również dzięki lokalizacji BA 2018 i jego fantastycznym trasom. W przyszłorocznych letnich i wakacyjnych planach na pewno powinno się więc znaleźć miejsce na Bike Adventure. Polscy zawodnicy z pewnością znów tłumnie zaatakują listę startową i znów szykuje się pod Szrenicą wielkie święto MTB.

 

Jak zwykle ścigać się będzie można na dwóch dystansach, PRO i FUN, oraz  w parach. Osobna klasyfikacja to oczywiście rywalizacja w kategoriach UCI, co powinno zawody po prostu uatrakcyjnić. Dwa pierwsze dni to ponownie ściganie na trasach w Górach Izerskich i wspólne odkrywanie nowych, zapomnianych ścieżek i wjeżdżanie daleko poza utarte i znane szlaki. Dzień trzeci i czwarty to już oczywiście Karkonosze.

Machina Bike Adventure 2018 powoli rusza, pierwsze nazwiska na liście startowej już się pojawiają, sygnał idzie w kolarski świat, a góry po prostu czekają…