Komunikat Organizacyjny !
11 sierpnia 2015
Lipiec będzie idealny
1 grudnia 2015
Komunikat Organizacyjny !
11 sierpnia 2015
Lipiec będzie idealny
1 grudnia 2015
Pokaż wszystkie

Bike Adventure przenosi się do Szklarskiej Poręby

 

IMG_2477Bike Adventure to czteroetapowy wyścig MTB organizowany przez Grabek Promotion. Historia wyścigu sięga 2007 roku i od zawsze związana jest z Karkonoszami i Górami Izerskimi.

W 2016 roku wyścig przenosi się do Szklarskiej Poręby, przeprowadzka o zaledwie kilka kilometrów ale milowy krok w koniunkturze wyścigu.  Szklarska Poręba  to potężne zaplecze noclegowe, gastronomiczne i turystyczne dla uczestników i osób towarzyszących a także doskonały dostęp do najpiękniejszych szlaków rowerowych.

Bazą wyścigu zostanie dolna stacja kolei linowej na Szrenicę – to tu zlokalizowane będą biuro wyścigu oraz zaplecze techniczne. Szklarska Poręba zwana jest Rowerową Krainą ze względu na bardzo dużą sieć dróg rowerowych o różnej długości i poziomie trudności. Żeby jak najlepiej przybliżyć możliwości rowerowe Szklarskiej Poręby postanowiliśmy rozmieścić starty i mety poszczególnych etapów BA2016 w różnych miejscach „miasta pod Szrenicą”.

Pierwszy i drugi etap – spenetruje Góry Izerskie a po dwóch dniach ścigania w Górach Izerskich rywalizacja przeniesie się na dwa dni w Karkonosze. Góry Izerskie tworzą rozległy i rozgałęziony system grzbietów, masywów i odosobnionych szczytów. Spłaszczone kopulaste wierzchołki, przechodzące w początkowo łagodne, a niżej stromo opadające stoki czynią niezwykły krajobraz. Karkonosze to najwyższe i niewątpliwie najlepiej znane pasmo Sudetów,  od stuleci cel górskich wędrówek, wzbudza zachwyt i należny górom respekt.

Szczegółowy Roadbook Bike Adventure 2016 podamy za kilka tygodni.