Zaczynamy Bike Adventure. Pierwszy etap już 1 lipca.

Pienista zieleń Fenwick’s w pakietach startowych Bike Adventure 2017.
27 czerwca 2017
Informacje organizacyjne !
30 czerwca 2017
Pienista zieleń Fenwick’s w pakietach startowych Bike Adventure 2017.
27 czerwca 2017
Informacje organizacyjne !
30 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Kolejna edycja karkonoskiej etapówki rusza już w najbliższy weekend, rozpoczynając jednocześnie Festiwal Rowerowy Bike Week End w Szklarskiej Porębie. Tradycyjnie na trasach Bike Adventure będzie i karkonosko i izersko, bo pierwsze dwa dni wypełnione będą ściganiem w Górach Izerskich. W kierunku Karkonoszy wyścig spojrzy podczas etapu trzeciego i czwartego. Drugi raz w historii Bike Adventure bazą wyścigu będzie Szklarska Poręba i pewnie po raz kolejny okaże się, że tak już powinno zostać.

Bike Adventure to zawsze wielka, spektakularna kolarska przygoda. Etapowe wyścigi MTB rządzą się swoimi prawami i nie można przykładać do nich miary stosowanej na kolarskich górskich maratonach czy jakichkolwiek innych wyścigach MTB. Tu trzeba jechać dzień po dniu – jechać i jeszcze raz jechać. Na przekór pogodzie, defektom i słabościom. Ukończyć taki wyścig – to jest dopiero coś!

W tym roku na starcie Bike Adventure stanie prawie 600 zawodników z kilkunastu krajów – między innymi z Niemiec, Danii, Austrii, Rosji, Ukrainy, Holandii, Słowacji, Ukrainy, USA i RPA.

Przez kilka dni będzie w górach kolorowo i międzynarodowo – wyścig zakończy się 4 lipca, ale kolejne atrakcje festiwalu  wciąż będą czekać, a wśród nich m.in. kolejna edycja cyklu Bike Maraton – tym razem posiadająca kategorię UCI C3, a dzień później pierwszy z tegorocznych Szosowych Klasyków – Izerski Klasyk.

Jak zwykle  dwa dystanse – krótszy FUN i dłuższy PRO. W ramach codziennej dawki kilometrów i przewyższeń – najpiękniejsze partie Gór Izerskich, Grzbiet Wysoki z najbardziej znanymi i popularnymi izerskimi ścieżkami i Grzbiet Kamienicki – wciąż potrafiący zaskoczyć i wciąż wart odkrycia.

Etapy karkonoskie to doskonała okazja do zapoznania się lub odnowienia znajomości z podnóżem najwyższego sudeckiego pasma, jazda tuż pod Śnieżnymi Kotłami, Szrenicą i Łabskim Szczytem. Do tego najsłynniejszy chyba podjazd całego wyścigu – Petrowka, Droga pod Reglami, kręte single wyprowadzające na zalane słońcem leśne polany, ostre krawędzie granitowych skał, fantastyczne widoki, świerkowe lasy porastające strome zbocza, huczące górskie potoki, korzenie, kamienie, zjazdy i podjazdy. A jeśli spadnie deszcz – dojdzie to tego błoto, śliskie mostki nad strumieniami, mokre i wyślizgane przez wiatr głazy, niepokojąco głębokie kałuże i woda płynąca w dół wąskimi ścieżkami, po których trzeba jechać do mety.

Klasyfikacja na obu dystansach prowadzona będzie indywidualnie, w kategoriach wiekowych, w drużynach i parach. Aby zostać zwycięzcą wyścigu, trzeba ukończyć wszystkie cztery etapy.

Wszystko to w ciągu najbliższego tygodnia w Szklarskiej Porębie. Bike Adventure rozpocznie się już właściwie w piątkowe popołudnie – biuro zawodów i wydawanie pakietów ruszy od godziny 16:00, a na 20:00 zaplanowana jest odprawa techniczna dla zawodników.

Start I etapu w sobotę o 11:00 (PRO) i 11:30 (FUN). Baza zawodów tuż obok kompleksu SKI Arena Szrenica przy ul. Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Dekoracje zwycięzców etapu i liderów wyścigu w sobotę o 18:00.